Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
61 8 527 529,
61 8 520 224
01 / 07 / 2022

Newsletter Krajowego Rejestru Sądowego

Udostępnij:

Newsletter KRS – czyli jak być na bieżąco z KRS

Od kilku dni na stronie Portalu Rejestrów Sądowych Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło dodatkową funkcjonalność – Newsletter KRS. Polega ona na tym, że do każdego, kto zapisze się do newslettera przekazywana jest automatycznie informacja o zarejestrowaniu sprawy w postępowaniu i o dokonaniu wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym dotyczącym danej spółki.

Automatyczne powiadomienia dotyczące wybranych przez nas podmiotów są przekazywane na wskazany adres e-mail, przez okres maksymalnie 12 miesięcy, przy czym można przedłużyć subskrypcję. Jedna osoba może ustawić subskrypcję na maksymalnie 50 podmiotów.

 

Jakie korzyści daje zapisanie się do newslettera?

Przede wszystkim newsletter ułatwia monitorowanie aktualnych spraw, daje też kontrolę nad stanem KRS spółki, czy eliminuje ryzyko jakiejkolwiek błędnie lub omyłkowo wpisanej informacji do KRS. Subskrybent ma natychmiastową informację o wpływie do akt rejestrowych spółki jakichkolwiek dokumentów i może od razu zareagować.

Intencją ustawodawcy przy wprowadzeniu tej funkcjonalności było przede wszystkim zapobieżenie „kradzieży spółek”, kiedy na podstawie fałszywych dokumentów składano wniosek o zmianę danych spółki i przejmowano kontrolę nad podmiotem. W praktyce jednak dzięki newsletterowi każdy, kto będzie miał taką potrzebę może na bieżąco monitorować stan wskazanych przez siebie spółek bez konieczności sprawdzania KRS, czy pobierania wydruków – informacja pojawiać się będzie automatycznie na e-mailu.

 

Jak zapisać się do newslettera KRS?

Na stronie Portalu Rejestrów Sądowych https://prs.ms.gov.pl/krs należy dodać podmiot do monitorowania, uzupełnić dane i potwierdzić subskrypcję. Niezbędne jest założenie konta na Portalu Rejestrów Sądowych.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy w zakresie subskrypcji albo obsługi newslettera zapraszamy do kontaktu. Kancelaria może również sprawować bieżący nadzór nad przychodzącymi automatycznymi informacjami w ramach newslettera KRS oraz podjąć niezwłoczną reakcję w sytuacji zidentyfikowania niepokojącej aktywności.

Zapoznaj się z naszymi najnowszymi materiałami