Premia kompensacyjna zachęca do remontów kamienic

Do kancelarii zgłosili się kolejni właściciele kamienic zainteresowani skorzystaniem z dotacji na remont kamienic (tzw. premia kompensacyjna).Przypomnijmy, że premia ta rekompensuje straty poniesione przez właścicieli  budynków mieszkalnych, w związku z obowiązującymi w okresie między 12 listopada 1994 roku a 25 kwietnia 2005 roku, zasadami ustalania czynszów za najem lokali kwaterunkowych znajdujących się w tych budynkach (tzw. czynsze regulowane).

Wysokość wypłaconej kwoty  zależy m.in. od liczby lokali mieszkalnych pod wynajem, znajdujących się w danym budynku, okresu w którym właściciele nieruchomości mieli ograniczoną swobodę w kształtowaniu wysokości czynszów oraz wskaźnika przeliczeniowego.

Dotacja może być udzielona m.in. na odnowienie lub uzupełnienie tynków i elewacji, wymianę okien, witryn, drzwi, dachu, wykonania izolacji oraz zakup materiałów konserwatorskich i budowlanych.

Dotychczas wsparliśmy właścicieli kilkunastu nieruchomości w Poznaniu, uzyskując dla nich premie w wysokości od 170.000 zł do 440.000 zł.  Dysponujemy bogatym doświadczeniem w tej dziedzinie oraz zapewniamy naszym klientom kompleksową i profesjonalną pomoc.

 Zainteresowanych uzyskaniem premii kompensacyjnej  zapraszamy do kontaktu z kancelarią malwina.hypki@krotoski-adwokaci.pl

 

Publikacje: