Kancelaria z tradycjami

Kancelaria adwokacka z tradycjami

Legitymacja adwokacka
Kazimierz Krotoski

Początek rodzinnej działalności adwokackiej przypada na rok 1930. Wówczas Kazimierz Krotoski rozpoczyna działalność adwokacką w kancelarii na placu Wolności w Poznaniu. Wybuch wojny i okupacja przerywa prowadzenie praktyki. Po wojnie Kazimierz Krotoski kontynuuje praktykę, ale w zespole adwokackim nr 7, którego jest wieloletnim kierownikiem.

W 1960 r. Kazimierz Krotoski-Junior zostaje również członkiem Poznańskiego Zespołu Adwokackiego nr 7 przy ul. Ratajczaka 26. Pracują ze sobą tylko 6 lat, bowiem w 1966 roku kariera seniora zostaje przerwana przez jego nagłą śmierć. Kazimierz Krotoski Junior zajmuje się problematyką związaną z prawem cywilnym, choć w latach 70-tych zaczyna specjalizować się w postępowaniach karnych w zakresie wypadków samochodowych.

Z całą pewnością można powiedzieć, że jest najbardziej znanym specjalistą w sprawach związanych z motoryzacją, tj. wypadkami samochodowymi i odszkodowaniami. Wynika to z jego ogromnej pasji do motoryzacji i licznych startów w wyścigach kartingowych. Doskonała znajomość zagadnień techniki motoryzacyjnej wywoływała popłoch wśród biegłych sądowych. Nieraz swoje twierdzenia popierał przynoszonymi na rozprawę elementami pojazdów wprawiając w osłupienie skład sędziowski. Niestety, jego choroba w 1979 roku spowodowała przedwczesną śmierć.

Kontynuacja tradycji

Jerzy Krotoski

Tradycja wykonywania zawodu adwokata jest kontynuowana przez następne pokolenie - Jerzego Krotoskiego, który po aplikacji sędziowskiej i adwokackiej w 1986 roku zostaje członkiem zespołu adwokackiego nr 11 przy ul. Armii Czerwonej w Poznaniu.

Początkowo Jerzy Krotoski zajmuje się, jak ojciec, sprawami wymagającymi posiadania specjalistycznej wiedzy fachowej z uwagi na swoje zamiłowanie do sportów motorowych.
Lata 1971-1985 to również okres startów w wyścigach kartingowych, a później samochodowych i zdobycia łącznie sześciu tytułów wicemistrza i mistrza Polski.

Decyzja

Przełomowym rokiem w praktyce adwokackiej jest koniec 1988. Wtenczas, mecenas Jerzy Krotoski uruchamia wraz z kolegą pierwszą w Polsce spółkę adwokacką zajmującą się udzielaniem pomocy prawnej dla raczkującej nowo powstałej działalności gospodarczej. Kancelaria adwokacka świadczy pomoc prawną na rzecz podmiotów gospodarczych, przede wszystkim spółek z kapitałem zagranicznym. Pozyskiwana wiedza i doświadczenia powodowały, że staje się w Polsce jednym z nielicznych specjalistów z zakresu prawa handlowego. W latach 90-tych przewodnią działalnością mecenasa Jerzego Krotoskiego staje się obsługa podmiotów gospodarczych. Kancelaria prawna poszerza specjalizację o tworzenie skomplikowanych konstrukcji optymalizacji podatkowych, prawne aspekty importu towarów oraz udział w postępowaniach celnych i karnych skarbowych.

 

 

Maciej Krotoski

Kolejne lata, to rozwój rynku nieruchomości. Kancelaria prawna Krotoski – Adwokaci poszerza obszary praktyki o sprawy z zakresu prawa nieruchomości, w tym w sprawach dotyczących służebności przesyłu. Rozbudowujemy również zespół, w 2010 roku Maciej Krotoski uzyskuje tytuł adwokata i poszerza swoją wiedzę i doświadczenie świadcząc obsługę prawną w zakresie realizacji inwestycji liniowych, prawa nieruchomości oraz prowadząc obsługę podmiotów gospodarczych.

W 2015 roku dochodzi do reorganizacji Kancelarii i stworzenia nowych marek dla osób najbardziej wymagających - Krotoski dla Biznesu oraz Prawnik Osobisty. Ponadto Kancelaria Krotoski Adwokaci stworzyła portal o tematyce związanej z realizację inwestycji infrastrukturalnych - InwestycjeLiniowe.pl

 

 

 

Publikacje: