Kamila Piernik - Wierzbowska

Kamila Piernik - Wierzbowska

radca prawny

Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorstw, w prawie umów i prawie odszkodowawczym. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych oraz biegle porusza się w obszarze prawa gospodarczego, prawa nieruchomości i prawa zamówień publicznych.

Doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła także studia podyplomowe z dziedziny prawa cywilnego i prawa ubezpieczeń gospodarczych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz na UMK w Toruniu. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

Świadczy pomoc prawną w języku angielskim.

Doświadczenie zawodowe
Doradzała podmiotom prowadzącym działalność w branży handlowej, produkcyjnej, spedycyjnej, usługowej i budowlanej.

Prowadziła obsługę prawną zakładu opieki zdrowotnej, w tym w zakresie związanym ze stosowaniem prawa zamówień publicznych.

Reprezentowała zakład ubezpieczeń przed sądami powszechnymi i przed Sądem Najwyższym, głównie w zakresie szkód motoryzacyjnych i medycznych.

Laureatka nagrody specjalnej Rzecznika Ubezpieczonych w konkursie na najlepsze prace licencjackie, magisterskie i doktoranckie.

Autorka publikacji naukowych i prelegent na konferencjach z dziedziny odszkodowań za szkody wyrządzane przez zwierzęta łowne i chronione.

Działa pro bono na rzecz instytucji charytatywnych i banku żywności.

Z Kancelarią Krotoski - Adwokaci związana od 2016 r.

Zainteresowania
W wolnych chwilach spędza aktywnie czas z rodziną i rozwija zainteresowania naukowe. Uwielbia słuchać muzyki, w szczególności na koncertach. Pasjonatka dalekich podróży i sportów zimowych.