Lidia Starobrat

Lidia Starobrat

radca prawny

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

Doświadczenie zawodowe
W trakcie studiów uczestniczyła w spotkaniach koła naukowego nauk penalnych IURE ET FACTO.

Pracę magisterską napisała z zakresu prawa spadkowego, analizując przesłanki wydziedziczenia z punktu widzenia prawa rodzinnego, prawa karnego, a także prawa cywilnego.

Zainteresowania koncentruje szczególnie na prawie cywilnym i prawie handlowym, a także na sporach sądowych.

Praktykę rozpoczęła w 2011 roku, kiedy to podjęła prawie dwuipółletnią współprace z jedną z najstarszych kancelarii adwokackich w Poznaniu. Zdobyła wówczas wiedzę i doświadczenie z zakresu szeroko rozumianego prawa cywilnego, w tym prawa rodzinnego, prawa pracy, a także bieżącej obsługi prawnej spółek.

Z Kancelarią Krotoski Adwokaci związana od lutego 2015 roku. W kancelarii zajmuje się przede wszystkim stałą obsługą prawną podmiotów gospodarczych, a także prawem cywilnym.

Biegle włada językiem francuskim. Zna również język angielski oraz podstawy języka hiszpańskiego.

Zainteresowania
Filolog romanista z wykształcenia, co tłumaczy jej zainteresowanie kulturą francuską. Miłośniczka podróży, marząca o odwiedzeniu Kraju Kwitnącej Wiśni. Lubi dobry thriller lub kryminał. Ostatnio zaczytana w przygodach prokuratora Teodora Szackiego.