Malwina Skorupka

Malwina Skorupka

prawnik

Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę magisterską z zakresu skargi na naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki napisała w Zakładzie Postępowania Cywilnego pod kierownictwem dr hab. Andrzeja Jarochy.

Od stycznia 2019 roku aplikantka radcowska przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.

Doświadczenie zawodowe
Praktykę zawodową zdobywała od III roku studiów w poznańskich kancelariach adwokackich i radcowskich. Wspomagała prawników w prowadzeniu sporów sądowych i pozasądowych w zakresie dochodzenia roszczeń z tytułu szkód majątkowych. Współautorka artykułów, publikowanych na portalu internetowym, dotyczących w szczególności kwestii odszkodowań przysługujących z tytułu ubezpieczenia OC i AC. W kancelarii zajmuje się obsługą prawną przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej.

Posługuje się biegle językiem angielskim.

W kręgu jej zainteresowań mieści się prawo cywilne, ze szczególnym uwzględnieniem prawa rodzinnego i prawa spółek handlowych. Interesuje się również prawem konsumenckim.

Z kancelarią M. Krotoski adwokaci i radcy prawni związana od 2017 roku.

Zainteresowania
Prywatnie miłośniczka kinematografii amerykańskiej oraz dalekich podróży, które łączy z rozwijaniem umiejętności językowych.