Wojciech Kruk

Wojciech Kruk

prawnik

Student V roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Seminarzysta w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego. Pracę magisterską zamierza poświęcić problematyce sądowego uzgodnienia płci.

Swoją wiedzę poszerza najchętniej w zakresie prawa cywilnego oraz prawa pracy.

Doświadczenie zawodowe
Od II roku studiów łączy obowiązki na uczelni z praktyką zawodową.

Przez blisko trzy lata zdobywał doświadczenie w kancelarii adwokackiej, gdzie początkowo wykonywał głównie czynności administracyjne, by z czasem stać się istotnym merytorycznym wsparciem dla aplikantów i Mecenasów.

Odbył miesięczne praktyki w warszawskiej kancelarii, w której miał okazję zapoznać się ze specyfiką pracy prawników, zajmujących się obsługą podmiotów o zasięgu międzynarodowym.

 W pracy szuka ciekawych wyzwań, chcąc jak najlepiej wykorzystać zdobywane wciąż wiedzę i umiejętności. Równie ważna jest dla niego pozytywna atmosfera w kancelarii, ponieważ jego zdaniem dobre relacje między współpracownikami przekuwają się na sukcesy całego zespołu.

 Z Kancelarią Krotoski Adwokaci i Radcy Prawni związany od 2017 r.


Zainteresowania
Miłośnik filmu, muzyki rockowej oraz angielskiej Premier League. Aby utrzymać formę biega oraz gra w squasha. Zimą jeździ na nartach. Chętnie podróżuje, a wyjazdy zagraniczne łączy często z nauką języków obcych: angielskiego oraz niemieckiego.