Zespół

Joanna Alicja Brodnicka

Joanna Alicja Brodnicka

Aplikant Radcowski

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od stycznia 2017 r. aplikantka radcowska przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.

Doświadczenie zawodowe

Pracę magisterską napisała z zakresu zmiany warunków emisji obligacji z uwzględnieniem problematyki prawno-porównawczej polskiego i niemieckiego systemu prawnego.

Zainteresowania koncentruje przede wszystkim na prawie cywilny, prawie pracy oraz prawie prywatnym międzynarodowym.

W ramach przyznanego stypendium stowarzyszenia Copernicus e.V. studiowała na Humboldt Universität w Berlinie.  W trakcie studiów uczestniczyła ponadto w Międzynarodowych Szkołach Prawa Niemieckiego w Hochschule Bremen oraz Universität Münster.

Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w polskich jak i niemieckich kancelariach prawnych, w których zajmowała się obsługą zarówno polskich jaki i zagranicznych przedsiębiorców, w tym sporządzaniem i opiniowaniem umów, udziałem w negocjacjach, doradzaniem w zakresie prawa pracy.  Odbyła również praktyki w Ambasadzie RP w Berlinie.

Absolwentka Studium Prawa Brytyjskiego organizowanego przez British Law Centre.

Biegle włada językiem angielskim i niemieckim.

W kancelarii M. Krotoski Adwokaci i Radcy Prawni zajmuje się obsługą prawną spółek z branży motoryzacyjnej.

Zainteresowania

Zwolenniczka aktywnego wypoczynku. Zimą jeździ na nartach, latem uczy się grać w tenisa. Lubi podróżować i poznawać lokalną kuchnię.

Publikacje: