Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
61 8 527 529,
61 8 520 224
07 / 10 / 2020

Prawne aspekty inwestycji w sieci przesyłowe i dystrybucyjne – konferencja Pulsu Biznesu z naszym udziałem

Udostępnij:

Adw. Maciej Krotoski i adw. Jakub Stefan Arczyński na konferencji organizowanej w dniach 26-27 października 2020 r. w Warszawie, zasiądą przy stoliku eksperckim, doradzając w zakresie zagadnień związanych z relacjami wykonawców i zamawiających.

 

Ostatni rok był bardzo istotny dla problematyki prawnej urządzeń przesyłających energię elektryczną, gaz, wodę, ciepło, sygnały telekomunikacyjne i podobnych. Sąd Najwyższy wydał wiele ważnych orzeczeń, rozstrzygając kwestie budzące dotąd wątpliwości w praktyce, dotyczące m.in.: rozpoczęcia posiadania służebności w dobrej wierze, istoty pasa służebności przesyłu oraz możliwości żądania wykupu nieruchomości zajętych przez urządzenia przesyłowe.

 

W orzecznictwie sądów administracyjnych także doprecyzowano wiele kwestii istotnych z punktu widzenia ograniczania własności na potrzeby budowy i utrzymywania urządzeń przesyłowych, jak również dostępu do nieruchomości celem konserwacji i remontów urządzeń istniejących. W 2019 r. wydano szereg orzeczeń dotyczących kwestii przebiegu inwestycji na nieruchomości, wykładni pojęć "przebudowa" i "remont" w przypadku zobowiązania do udostępnienia nieruchomości czy też prowadzenia rokowań poprzedzających złożenie wniosku o ograniczenie sposobu korzystania z nieruchomości. 

 

Zapraszamy Państwa na wyjątkową konferencję, podczas której przedstawimy analizę najnowszych trendów w orzecznictwie Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego. Analiza opatrzona komentarzami prawników – praktyków specjalizujących się w problematyce urządzeń przesyłowych, z pewnością wzbogaci praktykę zawodową każdej osoby zajmującej się tym tematem. Na uwagę zasługuje również temat sposobu prowadzenia efektywnych negocjacji z właścicielami nieruchomości, który będzie przydatny każdej osobie zajmującej się pozyskiwaniem praw do nieruchomości na potrzeby inwestycji liniowych.

 

Program wydarzenia oraz jego szczegóły dostępne są na stronie Pulsu Biznesu.

 

Organizatorzy konferencji wprowadzili szereg rozwiązań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa, m. in.: odległość pomiędzy uczestnikami konferencji, dodatkowe środki dezynfekujące, wyznaczenie ciągów komunikacyjnych, regularne czyszczenie powierzchni i sprzętów wspólnych, z których korzystają uczestnicy wydarzenia.

 

W konferencji można wziąć również udział online.

 

Zapoznaj się z naszymi najnowszymi materiałami