Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
61 8 527 529,
61 8 520 224

Historia 1930-1988

Legitymacja
1930
Początek rodzinnej działalności adwokackiej przypada na rok 1930. Wówczas Kazimierz Krotoski rozpoczyna działalność adwokacką w kancelarii na placu Wolności w Poznaniu. Wybuch wojny i okupacja przerywa prowadzenie praktyki. Po wojnie Kazimierz Krotoski kontynuuje praktykę, ale w zespole adwokackim nr 7, którego jest wieloletnim kierownikiem.
rodzinny team rodzinny team
1960
W 1960 r. Kazimierz Krotoski-Junior zostaje również członkiem Poznańskiego Zespołu Adwokackiego nr 7 przy ul. Ratajczaka 26. Pracują ze sobą tylko 6 lat, bowiem w 1966 roku kariera seniora zostaje przerwana przez jego nagłą śmierć. Kazimierz Krotoski Junior zajmuje się problematyką związaną z prawem cywilnym, choć w latach 70-tych zaczyna specjalizować się w postępowaniach karnych w zakresie wypadków samochodowych.
rodzinny team rodzinny team
1979
Z całą pewnością można powiedzieć, że jest najbardziej znanym specjalistą w sprawach związanych z motoryzacją, tj. wypadkami samochodowymi i odszkodowaniami. Wynika to z jego ogromnej pasji do motoryzacji i licznych startów w wyścigach kartingowych. Doskonała znajomość zagadnień techniki motoryzacyjnej wywoływała popłoch wśród biegłych sądowych. Nieraz swoje twierdzenia popierał przynoszonymi na rozprawę elementami pojazdów wprawiając w osłupienie skład sędziowski. Niestety, jego choroba w 1979 roku spowodowała przedwczesną śmierć.
rodzinny team rodzinny team
1971-1985
Początkowo Jerzy Krotoski zajmuje się, jak ojciec, sprawami wymagającymi posiadania specjalistycznej wiedzy fachowej z uwagi na swoje zamiłowanie do sportów motorowych. Lata 1971-1985 to również okres startów w wyścigach kartingowych, a później samochodowych i zdobycia łącznie sześciu tytułów wicemistrza i mistrza Polski.
rodzinny team
1986
Tradycja wykonywania zawodu adwokata jest kontynuowana przez następne pokolenie - Jerzego Krotoskiego, który po aplikacji sędziowskiej i adwokackiej w 1986 roku zostaje członkiem zespołu adwokackiego nr 11 przy ul. Armii Czerwonej w Poznaniu.
rodzinny team rodzinny team
1988
Przełomowym rokiem w praktyce adwokackiej jest koniec 1988. Wtenczas, mecenas Jerzy Krotoski uruchamia wraz z kolegą pierwszą w Polsce spółkę adwokacką zajmującą się udzielaniem pomocy prawnej dla raczkującej nowo powstałej działalności gospodarczej. Kancelaria adwokacka świadczy pomoc prawną na rzecz podmiotów gospodarczych, przede wszystkim spółek z kapitałem zagranicznym. Pozyskiwana wiedza i doświadczenia powodowały, że staje się w Polsce jednym z nielicznych specjalistów z zakresu prawa handlowego. W latach 90-tych przewodnią działalnością mecenasa Jerzego Krotoskiego staje się obsługa podmiotów gospodarczych. Kancelaria prawna poszerza specjalizację o tworzenie skomplikowanych konstrukcji optymalizacji podatkowych, prawne aspekty importu towarów oraz udział w postępowaniach celnych i karnych skarbowych.
2007
2007
Rok 2007 dla kancelarii prawnej Krotoski-Adwokaci zaczął się bardzo dobrze. Dzięki doświadczeniu w zakresie prawa nieruchomości oraz prawa handlowego, w styczniu kancelaria znalazła się w trójce najlepszych kancelarii w Wielkopolsce. „Ranking Kancelarii Prawa Gospodarczego” organizowany był przez Gazetę Prawną.
2007
2007
To jednak nie koniec sukcesów Kancelarii w tym roku. W kwietniu Kancelaria prawna Krotoski-Adwokaci po raz kolejny została wyróżniona wśród 3 najlepszych Kancelarii w Wielkopolsce. Tym razem w „Ogólnopolskim Rankingu Kancelarii Prawniczych” organizowanym przez dziennik Rzeczpospolita.
2010
2010
Początkowo Jerzy Krotoski zajmuje się, jak ojciec, sprawami wymagającymi posiadania specjalistycznej wiedzy fachowej z uwagi na swoje zamiłowanie do sportów motorowych. Lata 1971-1985 to również okres startów w wyścigach kartingowych, a później samochodowych i zdobycia łącznie sześciu tytułów wicemistrza i mistrza Polski.
2012
2012
W 2012 mecenas Jerzy Krotoski zwyciężył w pierwszej odsłonie prestiżowego konkursu „Profesjonaliści Forbesa” w kategorii „adwokaci” w Wielkopolsce. Celem plebiscytu było uhonorowanie 5 najlepszych przedstawicieli wśród zawodów zaufania publicznego, działających zgodnie z etosem zawodowym. Ta nagroda to uhonorowanie starań mecenasa Krotoskiego, aby zawód adwokata utożsamiano z uczciwym i solidnym wykonywaniem swoich obowiązków.
2015
W 2015 roku dochodzi do reorganizacji Kancelarii i stworzenia nowych marek dla osób najbardziej wymagających - Krotoski dla Biznesu oraz Prawnik Osobisty. Ponadto Kancelaria Krotoski Adwokaci stworzyła portal o tematyce związanej z realizację inwestycji infrastrukturalnych - InwestycjeLiniowe.pl
2016
2016
Stery Kancelarii przejmuje Maciej Krotoski, tym samym zostając partnerem zarządzającym w kancelarii. Wdrażane są usprawnienia w zakresie obsługi klienta. Określone zostały specjalizacje kancelarii oraz jasny kierunek działania i rozwoju na kolejne lata.
2018
2018
Rok 2018 upłynął pod znakiem rozwoju kolejnych projektów Kancelarii. Wieloletnie doświadczenie, szeroka wiedza oraz pasja skierowały Prawników na tor motoryzacyjnej specjalizacji, czego wyrazem jest skierowany do branży motoryzacyjnej portal Moto-Prawo.pl. Z kolei lata rozwoju praktyki prawa budowlanego, nieruchomości, reprezentowania i doradzania inwestorom oraz innym uczestnikom rynku budowlanego, wpłynęły na rozszerzenie tematyki treści portalu o inwestycjach liniowych. Strona zmieniła nazwę na Prawo i Budowa.pl, stając się dla jej odbiorców źródłem eksperckiej wiedzy w tej dziedzinie prawa.
2019
2019
Nie tylko prawo… 7 marca 2019 roku Minister Spraw Zagranicznych Republiki Portugalii — Augusto Santos Silva, ze względu na zasługi i zalety, mianował mecenasa Jerzego Krotoskiego na stanowisko Konsula Honorowego Narodu Portugalskiego w Poznaniu z jurysdykcją na Województwo Wielkopolskie.
2021
2021
Od momentu ogłoszenia pandemii COVID-19, Kancelaria prawna Krotoski-Adwokaci aktywnie wspierała wielkopolskich przedsiębiorców. W tym trudnym czasie Kancelaria odpowiadała za przygotowanie bezpłatnych szkoleń, webinarów i publikacji dotyczących m.in. zmian ustawowych. Działania Kancelarii zostały zauważone i nagrodzone. W 2021 roku otrzymała ona certyfikat Wielkopolskiego Filaru Biznesu, za szczególne wsparcie wielkopolskich przedsiębiorców w trakcie pandemii COVID-19.
2022
2022

Rok 2022 okazał się stanowić kolejny przełomowy czas w funkcjonowaniu Kancelarii M. Krotoski Adwokaci i Radcy Prawni sp. k. Przeniesiona została dotychczasowa siedziba kancelarii i po kilkunastu latach zespół opuścił kamienicę przy ul. Nowowiejskiego, pozostając jednak wciąż w centrum Starego Miasta i rozpoczynając kolejny etap w nowej lokalizacji przy ul. Tylne Chwaliszewo 27/1A. Wraz z Kancelarią, siedzibę zmienił również Konsulat Honorowy Portugalii w Poznaniu.

Nasza siedziba