Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
61 8 527 529,
61 8 520 224
Małgorzata Miller - bio

Zespół

Małgorzata Miller

Radca prawny, manager ds. obsługi prawnej branży motoryzacyjnej

tel. 61 8 527 529
malgorzata.miller@krotoski-adwokaci.pl
Doświadczenie

Reprezentowała jedną z największych grup kapitałowych z branży motoryzacyjnej w Polsce w postępowaniach sądowych, w sporach z klientami o roszczenia wynikające z rękojmi, gwarancji oraz windykacyjnych. Uczestniczyła w szeregu projektów z branży motoryzacyjnej, w szczególności opracowując liczne rozwiązania prawne dla spółki świadczącej najem długo i krótkoterminowy. Uczestniczyła w negocjacjach z importerami reprezentując dealerów, w tym mediacjach dotyczących rozpoczęcia i zakończenia współpracy z daną marką. Stale doradzała dealerom różnych marek, m.in. Ford, Mazda, Hyundai, VOLVO, Mercedes-Benz. Zajmowała się weryfikacją prawną zabezpieczeń wierzytelności w umowach kredytowych (hipoteki, zastawy, gwarancje bankowe, ubezpieczeniowe, przewłaszczenie na zabezpieczenie).

!Wypowiedź eksperta

Kompetencje
Tytuł:
 • Radca prawny (od 2011r.)
Edukacja:
 • Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Członkostwo:
 • Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

Języki:
 • Angielski
Specjalizacje

Specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych z branży motoryzacyjnej. Ekspert w zakresie roszczeń wynikających z rękojmi i gwarancji. Doradza dealerom samochodowym w procesach sprzedaży pojazdów oraz świadczeniu usług serwisowych, tworząc procedury wewnętrzne i regulacje z tym związane. Ponadto:

 • opiniuje umowy stosowane w branży automotive, w szczególności sprzedaży, usług, najmu długo i krótko terminowego, z podmiotami finansującymi pojazdy,
 • weryfikuje i wprowadza do umów zabezpieczenia wierzytelności,
 • zastępuje klientów biznesowych w sporach cywilnych z klientami i innymi przedsiębiorcami,
 • ekspert w zakresie RODO, AML,
 • opiniuje materiały reklamowe i marketingowe stosowane w branży motoryzacyjnej,
 • prelegentka licznych szkoleń, w tym webinarów,
 • uczestniczy w negocjacjach z importerami reprezentując dealerów, w tym mediacjach dotyczących rozpoczęcia i zakończenia współpracy z daną marką.

Cechuje ją chęć podejmowania się nowych wyzwań, a także komunikatywność.

Z Kancelarią M. Krotoski Adwokaci i Radcy Prawni związana od maja 2019 r.

Po godzinach

Aktywnie uczestniczy w wydarzeniach branżowych: Kongres Dealerów, TOP100, Fleet Market. Członek Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego.

Poza pracą prowadzi aktywny tryb życia, biega, jeździ na rowerze, żegluje, uprawia narciarstwo i nordic walking. Uczestniczka biegów ulicznych, w tym półmaratonów. W 2018 r. zdobyła Koronę Polskich Półmaratonów. Pasjonują ją podróże po Europie południowej.