Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
61 8 527 529,
61 8 520 224

Fundacje rodzinne

Nasi prawnicy zapewniają profesjonalne wsparcie firm rodzinnych oraz osób myślących o sukcesji swojego biznesu, w szczególności poprzez pomoc w podjęciu decyzji o docelowej formie sukcesji biznesu, jak również w zakresie utworzenia oraz bieżącej obsługi fundacji rodzinnej. 

Fundacja rodzinna to nowe narzędzie prawne, które pozwoli na zapewnienie integralności firm oraz majątku rodzinnego, a przede wszystkim zagwarantuje jej założycielowi (fundatorowi) wpływ na firmę rodzinną – również po jego śmierci. Rozwiązanie to może być atrakcyjne zarówno ze względów organizacyjnych i podatkowych, ale przede wszystkim ze względu na elastyczne zasady przyznawania świadczeń beneficjentom, jak również obniżenie ryzyk związanych z łączeniem życia prywatnego i biznesu.

Do kogo kierujemy nasze usługi

Przedsiębiorcy
  • dokonujemy pogłębionej analizy Państwa planów biznesowych oraz rodzinnych i wspólnie z Państwem podejmujemy decyzję o docelowej formie sukcesji Państwa firmy;
  • przeprowadzamy kompleksową procedurę powołania do życia fundacji rodzinnej;
  • sporządzamy komplet dokumentów niezbędnych do utworzenia fundacji rodzinnej;
  • towarzyszymy Państwu na etapie czynności notarialnych związanych z utworzeniem fundacji rodzinnej;
  • zapewniamy stałe i bieżące doradztwo i wsparcie prawo-podatkowe w zakresie działania fundacji rodzinnej;
  • wspieramy w zakresie aktualizacji danych w rejestrze fundacji rodzinnych oraz w zakresie wszelkich niezbędnych i wymaganych prawem zmian.

Powyższa oferta nie wyczerpuje świadczonych przez nas usług. Zapraszamy do indywidualnego kontaktu z kancelarią.

Kontakt
Adwokat, partner zarządzajacy Maciej Krotoski

Maciej Krotoski

Adwokat, partner zarządzajacy