Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
61 8 527 529,
61 8 520 224

Notice: Undefined index: zakres in /templates/krotoskiadwokaci/html/com_content/article/casestudy.php on line 32
WYBRANE SPRAWY
Podział nieruchomości o łącznej wartości prawie 15 mln zł zakończony sukcesem
Podział nieruchomości o łącznej wartości prawie 15 mln zł zakończony sukcesem

Po długotrwałych i wyczerpujących negocjacjach udało się uzyskać kompromis pomiędzy współwłaścicielami wartościowych nieruchomości w samym sercu Poznania. Kamienice znajdujące się w ścisłym centrum Poznania stanowiły współwłasność dwóch braci, którzy z uwagi na rozbieżności co do ich wartości mieli trudności w zawarciu porozumienia, co spowodowało długoletni spór. Dzięki zdeterminowaniu Klienta i pomocy prawników Kancelarii, w przeciągu dwóch miesięcy stronom udało się wypracować satysfakcjonujące porozumienie. Rolą prawników kancelarii było przygotowanie umowy o zniesienie współwłasności uwzględniającej m.in. skomplikowany sposób rozliczenia dopłat, który będzie realizowany przez najbliższe 36 miesięcy, a której wyliczenia przedstawione zostały na prawie 20 stronnicowym załączniku. Ponadto strony ustanowiły liczne zabezpieczenia realizowanej dopłaty w postaci poddaniu się egzekucji, ustanowieniu hipoteki, czy zabezpieczeniu wierzytelności z tytułu uzyskiwanego czynszu. Podpisanie umowy kończy wieloletni spór o zarządzenie nieruchomościami, a dla współwłaścicieli oznacza także możliwość swobodnego zarządzania posiadanymi nieruchomościami w sposób przez nich zaplanowany.

Sprawy z zakresu prawa nieruchomości należą do jednej ze specjalizacji Kancelarii. W przypadku pytań bądź wątpliwości zapraszamy do kontaktu.


Zapoznaj się z naszymi najnowszymi materiałami