Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
61 8 527 529,
61 8 520 224
13 / 01 / 2016

Właściciele kamienic mogą otrzymać rekompensatę za remont kamienicy. Pomogliśmy pozyskać już 1,5 mln zł.

Udostępnij:

Premia kompensacyjna ma na celu rekompensatę strat poniesionych przez właścicieli  budynków mieszkalnych, w związku z obowiązującymi w okresie między 12 listopada 1994 roku a 25 kwietnia 2005 roku zasadami ustalania czynszów za najem lokali kwaterunkowych znajdujących się w tych budynkach. 


O premię kompensacyjną mogą ubiegać się inwestorzy będący osobami fizycznymi, którzy chcą zrealizować przedsięwzięcie remontowe budynków mieszkalnych przeznaczonych na wynajem (kamienic). Zakres dokonywanych remontów jest  praktycznie nieograniczony.


 


Zgodnie z art. 10 ust 1 Ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów premia kompensacyjna przeznaczona jest dla inwestora będącego osobą fizyczną który: •  jest właścicielem budynku mieszkalnego z co najmniej jednym lokalem kwaterunkowym i był jego właścicielem w dniu 25 kwietnia 2005r.,


• jest właścicielem części budynku mieszkalnego z lokalami kwaterunkowymi i w dniu 25 kwietnia 2005 r. był właścicielem tej części budynku mieszkalnego,


• jest spadkobiercą osoby będącej właścicielem budynku mieszkalnego z co najmniej jednym lokalem kwaterunkowym, która w dniu 25 kwietnia 2005 r. była właścicielem tego budynku, • jest spadkobiercą osoby będącej właścicielem części budynku mieszkalnego z lokalami kwaterunkowymi i w dniu 25 kwietnia 2005 r. była właścicielem tej części budynku mieszkalnego.


 


Wysokość wypłaconej premii kompensacyjnej zależy od:  • okresu w którym właściciel nieruchomości miał ograniczoną swobodę w kształtowaniu wysokości czynszów w lokalach mieszkalnych w okresie od 12 listopada 1994 do 25 kwietnia 2005,

  • powierzchni lokali, które były zajęte przez najemców,

  • wskaźnika kosztu przedsięwzięcia

  • wskaźnika przeliczeniowego (czyli potocznie określanego jako wartość odtworzeniowa)


Premia kompensacyjna przysługuje tylko raz w odniesieniu do budynku mieszkalnego albo części budynku mieszkalnego.


Zachęcamy do korzystania z tej formy pomocy finansowej, stanowiącej zwrot poniesionych kosztów remontu. Inwestorzy, którzy będą zainteresowani uzyskaniem premii mogą skorzystać z pomocy prawnej naszej kancelarii. Pomożemy w załatwieniu wszelkich formalności.


Przykładowe premie, jakie udało się nam dotychczas uzyskać dla jednej kamienicy położonej  w Poznaniu wynosiły nawet do 350.000,00 zł.


Jeżeli mają Państwo wątpliwości, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami.


 


 


adwokat Maciej Krotoski

 

Zapoznaj się z naszymi najnowszymi materiałami