Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
61 8 527 529,
61 8 520 224

Notice: Undefined index: zakres in /templates/krotoskiadwokaci/html/com_content/article/casestudy.php on line 32
WYBRANE SPRAWY
Wsparcie przyszłego akcjonariusza przy wejściu do Spółki
 Wsparcie przyszłego akcjonariusza przy wejściu do Spółki

Kancelaria wspierała przyszłego akcjonariusza spółki akcyjnej przy wejściu do Spółki.

Wejście do spółki nastąpić miało w formie nabycia akcji w ramach subskrypcji prywatnej. Doradzaliśmy potencjalnemu akcjonariuszowi zarówno w zakresie odpowiednich postanowień porozumienia w sprawie subskrypcji akcji, jak również w zakresie zabezpieczenia interesów potencjalnego akcjonariusza, jako akcjonariusza mniejszościowego w spółce niwelując ryzyko rozwodnienia akcji. Akcje miały również zostać uprzywilejowane, tak aby dać klientowi uprawnienie do powoływania członka Rady Nadzorczej i gwarantować odpowiednią decyzyjność w spółce.

Negocjowaliśmy również postanowienia umowy opcji z akcjonariuszem większościowym oraz analizowaliśmy kwestie podatkowe związane z zastosowaną konstrukcją prawną. Potencjalny akcjonariusz miał przy tym udzielić spółce pożyczki przed planowanym terminem emisji akcji, która następnie miałaby zostać zaliczona na poczet ceny nabycia akcji. W konsekwencji niezwykle istotne dla klienta było również zabezpieczenie spłaty umowy pożyczki i gwarancja uzyskania odpowiedniego zysku.


Zapoznaj się z naszymi najnowszymi materiałami